Počasí

Za nepříznivého počasí přesuneme focení do atelieru nebo dohodneme jiný termín. V případě neočekávané situace (nemoc, nehoda apod.) z Vaší nebo z mé strany je možné přesunout focení na jiný termín. Nemůžete-li se z jakéhokoli důvodu dostavit, prosím o včasné zavolání. Váš termín pak mohu nabídnout jinému zájemci.

Oblečení na focení

„Co si máme obléknout na focení?“, takové a podobné otázky slýchám často. Pokuste se barevně alespoň trošku sladit, podobné barevné tóny působí na fotkách velmi dobře. Nedoporučuji velké nápisy na tričku, raději jednobarevné. Barvičky raději tlumenější než křiklavé, nikoli neonové…
Sladíte-li barvy Vašeho oblečení na rodinném fotu, dostane fotka skvělý šmrnc.
Holčičkám sluší šatičky a sukýnky, z chlapečka může být elegán, nebo i malý rošťák s bekovkou, podle Vašeho gusta…
Můžete si s sebou vzít více variací a společně vybereme, co se bude v daný okamžik a na daném místě pro naši fotografii hodit.

INSPIRACE

Výběr fotografií

Náhledy všech fotografií Vám odešlu do pěti dnů od fotografování elektronicky přes úschovnu. Následně si vyberete a zpět mi zašlete už jen čísla fotek k upravení.

Dodací lhůta

Upravené fotografie zasílám do týdne přes úschovnu (15 dní na stažení) v elektronické podobě v maximálním rozlišení. Tisk fotografií není v nabídce. Vyberete-li si z náhledů více snímků, než obsahuje konkrétní balíček, prodlužuje se tím doba zpracování fotografií. Doba zpracování se může protáhnout i v době svátků (např. Vánoce), dovolené či nemoci. Potřebujete-li své fotky do určitého data, poprosím Vás o info při focení a domluvíme se.

Platba

Cena je splatná v den fotografování v hotovosti nebo po výběru fotek k upravení na bankovní účet. Fotografie vybrané nad rámec balíčku již zaplaceného fotografování lze doplatit na bankovní účet dle ceníku.

Formát fotografií

Snímky obdržíte v elektronické podobě ve formátu JPEG.

Retuše / úprava fotografií

Fotografie procházejí standardní úpravou, tou je myšlen ořez, tonalita, úprava barev, kontrastu, saturace, zostření, popř. odstranění lehkých kosmetických vad (akné, modřina) a potlačení a minimalizování nebo odstranění vrásek, odstranění předmětu z pozadí. V ceně nejsou pokročilejší úpravy (nadstandartní retuše, změny postavy, – přidávání ani ubírání). Po dohodě je možné domluvit líčení před focením profesionální vizážistkou (ceny dle jejího ceníku). Nespokojenost s vlastním vzhledem není důvodem k reklamaci fotografií.

Archivace

Vaše upravené fotografie zálohuji po dobu 3 let, neupravené 1 rok.

Dárkový poukaz

Nabízím Vám prodej dárkové poukázky na focení pouze v předtištěné podobě a na základní balíček 10 fotografií. Focení musí proběhnout do konce platnosti poukázky, není-li uplatněna do konce doby platnosti, propadá bez náhrady. Platnost 6 měsíců od data prodeje.

Pozdní příchod

Pozdním příchodem si zkracujete Vám rezervovaný čas focení.